Przejdź do głównej zawartości

Drzewom nie wypadają włosy PREMIERA


„Drzewom nie wypadają włosy” 
Małgorzata Szczerbowska

PREMIERA 
//28,29 kwietnia 
// Godz.20:00
CeTA - Studio im.W.Hasa
ul.Wystawowa1
Bilety - ekobilet.pl

"Drzewom nie wypadają włosy" to spektakl o samotności, znudzeniu cywilizacyjnym biegiem, o zmęczeniu, które same i sami sobie fundujemy, zyskując ekonomiczną satysfakcję.
W głowie jednej z postaci, autorki całego zamieszania, pojawia się najpierw druga ona, a potem babcia i koza, która obecnie znajduje się w stanie reinkarnacji. Jakiś czas temu babcia i koza, otoczone „historycznym szaleństwem” przywędrowały ze wschodu do Wrocławia i tu zamieszkały.

Przedstawiamy historię o braku relacji i o potrzebie bliskości. O kobiecej tęsknocie. Ojciec, kochanek, mąż, syn, brat - mężczyzna – to ktoś na kogo się czeka, z kim się walczy, ktoś, z kim trzeba się dogadać. Nawet jeżeli nigdy go nie było i nigdy go nie będzie. Relacja kobieta – mężczyzna (i odwrotnie) to główna oś spektaklu. W grę wpisane są też dziecięce bajeczki, od których trudno jest się dorosłym osobnikom uwolnić oraz polskość, szczególnie - tak bardzo polskie - umiłowanie cierpienia.

Spektakl jest polemiką z pojęciem czasu, który uznaliśmy za rzeczywisty, a który nie istnieje. I z życiem, które uznaliśmy, że zaczyna się narodzinami, a kończy się po śmierci, co nie do końca jest pewne…

Zapraszamy na rodzinną działeczkę. Ogrody „Radość Życia” to ważny i piękny element miasta. Trzeba się spieszyć, bo ogródki działkowe zostały przeznaczone pod budowę nowej drogi. Drogi prowadzącej do nowego cmentarza.

Scenariusz i reżyseria:
Małgorzata Szczerbowska
Projekcje:
Bartosz Gajek
Obsada:
Mirka Dębska, Monika Karbowska, Monika Lecko, Anna Marszałek, Hubert Chojniak, Marcin Guzik, Marcin Jagodziński
Partner projektu:
Centrum Technologii Audiowizualnych
ZAPRASZAMY!


Komentarze