Przejdź do głównej zawartości

Drzewom nie wypadają włosy PREMIERA


„Drzewom nie wypadają włosy” 
Małgorzata Szczerbowska

PREMIERA 
//28,29 kwietnia 
// Godz.20:00
CeTA - Studio im.W.Hasa
ul.Wystawowa1
Bilety - ekobilet.pl

"Drzewom nie wypadają włosy" to spektakl o samotności, znudzeniu cywilizacyjnym biegiem, o zmęczeniu, które same i sami sobie fundujemy, zyskując ekonomiczną satysfakcję.
W głowie jednej z postaci, autorki całego zamieszania, pojawia się najpierw druga ona, a potem babcia i koza, która obecnie znajduje się w stanie reinkarnacji. Jakiś czas temu babcia i koza, otoczone „historycznym szaleństwem” przywędrowały ze wschodu do Wrocławia i tu zamieszkały.

Przedstawiamy historię o braku relacji i o potrzebie bliskości. O kobiecej tęsknocie. Ojciec, kochanek, mąż, syn, brat - mężczyzna – to ktoś na kogo się czeka, z kim się walczy, ktoś, z kim trzeba się dogadać. Nawet jeżeli nigdy go nie było i nigdy go nie będzie. Relacja kobieta – mężczyzna (i odwrotnie) to główna oś spektaklu. W grę wpisane są też dziecięce bajeczki, od których trudno jest się dorosłym osobnikom uwolnić oraz polskość, szczególnie - tak bardzo polskie - umiłowanie cierpienia.

Spektakl jest polemiką z pojęciem czasu, który uznaliśmy za rzeczywisty, a który nie istnieje. I z życiem, które uznaliśmy, że zaczyna się narodzinami, a kończy się po śmierci, co nie do końca jest pewne…

Zapraszamy na rodzinną działeczkę. Ogrody „Radość Życia” to ważny i piękny element miasta. Trzeba się spieszyć, bo ogródki działkowe zostały przeznaczone pod budowę nowej drogi. Drogi prowadzącej do nowego cmentarza.

Scenariusz i reżyseria:
Małgorzata Szczerbowska
Projekcje:
Bartosz Gajek
Obsada:
Mirka Dębska, Monika Karbowska, Monika Lecko, Anna Marszałek, Hubert Chojniak, Marcin Guzik, Marcin Jagodziński
Partner projektu:
Centrum Technologii Audiowizualnych
ZAPRASZAMY!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Kwiecień

15-niedziela 
"Poczekalnia 6.2.0"
godzina 19:00
CeTAWystawowa 1
KUP BILETZ uwagi na ograniczoną ilość miejsc na widowni zachęcamy  do rezerwowania oraz kupowania biletów drogą internetową.

NOWY NABÓR

Przed nami kolejna edycja Teatru dla Początkujących! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w najnowszym przedstawieniu. Harmonogram prób oraz spektakli i wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce Zapisy. Od dzisiaj do 28 stycznia czekamy na Wasze zgłoszenia. Zachęcamy do kontaktu z nami! ZAPRASZAMY

WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!