Przejdź do głównej zawartości

UWAGA PREMIERA!

Zbliżamy się wielkimi krokami do kolejnej 10 już premiery w TdP!
Tym razem reżyser Piotr Łukaszczyk z grupą naszych wspaniałych amaktorów, wziął na warsztat sztukę Hanocha Levina "Zimowy pogrzeb".

Noc. Laczek Bobiczek trzyma w dłoniach kruchą rękę umierającej matki. W powietrzu czuć zapach śmierci. Matka ma tylko jedno życzenie – chciałaby, żeby cała rodzina pojawiła się na pogrzebie. To ostatnie słowa, które słyszy syn. Postanawia zrobić wszystko, żeby jej ostatnia wola została spełniona. W tym samym momencie rozpoczynają się przygotowania do ślubu. Przed resztą rodziny ciężka decyzja – co jest dla nich ważniejsze? Ślub, do którego przygotowywali się całe życie? Czy pogrzeb bliskiej osoby? W ciemności rozlega się pukanie do drzwi… Czas dokonać wyboru…
Czy Laczek Bobiczek zdoła przekonać swoją ciotkę i wuja, żeby zrezygnowali ze swoich planów i wielkiej uroczystości? Co bohaterowie poświęcą, żeby osiągnąć swój cel? Jak daleko są w stanie się posunąć? Co jest ważniejsze? Celebracja życia czy hołd dla śmierci? Początek czegoś nowego czy koniec wędrówki? Zgoda czy ucieczka? Dokąd? Nad morze? W góry? Himalaje?

„To, co mi pozostało, jeśli nie ścigać was dalej, aż was złapię i przekażę wam moja straszną nowinę?”

Levin doskonałym językiem i dobierając rewelacyjną formę groteski opowiada o rzeczach, które nas dotykają, śmieszą, a może czasem przerażają? Potrafi sięgnąć do naszych najskrytszych emocji chowając się pod maską absurdu, dosłowności czy nawet wulgarności. Jest do bólu ludzki. I to czyni go nam bliskim.

Hanoch Levin – niezwykle popularny w rodzinnym Izraelu, grany po całym świecie, lecz co powoduje, że jest nam, Polakom tak bliski? Postaci, które tworzy. Pełnokrwiste, trójwymiarowe, głębokie, ich motywacje, lęki oraz pragnienia. To zwyczajni ludzie, tacy jak my, którzy chcą być kochani, podziwiani. Którzy potrzebują odrobiny sukcesu w swoim życiu, nawet jeśli byłby to ślub ich córki. Są gotowi za to zginąć. Otacza ich ocean samotności, pomimo, że nie są sami. Bo koniec końców umieramy samotnie. Nawet gdyby cała rodzina przyszła na nasz pogrzeb.

"Zimowy pogrzeb" - Hanoch Levin
Reżyseria - Piotr Łukaszczyk
Obsada:
Hubert Chojniak
Aleksandra Guzdek
Marcin Guzik
Marin Jagodziński
Anna Kwiecień
Monika Lecko
 Marta Mazur
Marta Ogrodnik
Przemysław Ratajczak
Natalia Schnittler
Mateusz Stępiński

PREMIERA 
13,14,15 maja
godzina 20:00
Centrum Technologii Audiowizualnych
ul.Wystawowa 1
BILETY TU 15zł

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!NOWY NABÓR!

Przed nami kolejna edycja Teatru dla Początkujących!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w najnowszym przedstawieniu. Harmonogram prób oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce Zapisy. Od dzisiaj 14 lutego czekamy na Wasze zgłoszenia. Zachęcamy do kontaktu z nami. ZAPRASZAMY

TERRORYZM [Premiera już dzisiaj]

TERRORYZM 
O.W. Presniakow


Czy naprawdę żyjemy już w świecie, w którym stojąca samotnie walizka wywołuje lęk? Ile jesteśmy w stanie znieść w imię miłości? Żyjemy po to żeby pracować, czy pracujemy po to aby móc żyć? Co by się stało gdybyśmy raz zrobili to, na co naprawdę mamy ochotę?
Przekład:Agnieszka Lubomira Piotrowska i Jerzy Czech Reżyseria: Rafał Kwietniewski Scenografia: Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska Występują: Agnieszka Baran- Daszkiewicz, Monika Karbowska, Joanna Łużny, Anna Marszałek, Izabela Maciuszek, Hanna Misiak, Joanna Nowicka-Zagrajek, Katarzyna Olbromska, Robert Kaczorowski Jacek Łamasz, Arkadiusz Zagrajek, Amadeusz Zienkiewicz

Zapraszamy na spektakle premierowe: 24,25,26 czerwca, godzina 20:00 Centrum Technologii Audiowizualnych ul. Wystawowa 1                    
BILETY