Przejdź do głównej zawartości

Teatromen.pl napisał o "Kochajmy się".

Ciekawa recenzja ;)

Marzenia się spełniają, zwłaszcza dla aktorów-amatorów, którzy po trzymiesięcznych warsztatach teatralnych pod okiem mentorów, aktorów Doroty i Rafała Kwietniewskich, dali temu namacalny i żywy dowód w postaci premiery spektaklu "Kochajmy się".

Grupa 12 osób, próbowała swoich sił na deskach teatru, prawdziwego teatru

Ależ mnie zazdrość zżerała, patrząc na ich grę, w której nie czuć było nawet grama amatorszczyzny. Oczywiście, zazdrość jak najbardziej zdrowa :) bo dlaczego, moje marzenie miałoby się nie ziścić:)
Przedstawienie grane było w Centrum Technologii Audiowizualnych przy ulicy Wystawowej. Spora scena, zapełnione wszystkie miejsca, na wielkich białych telebimach, pojawiały się co chwilę zdjęcia Wrocławia, w tle słychać grzmoty, we Wrocławiu jest burza. Spektakl został podzielony na cztery części, w których to grało po trzech aktorów. Całość osadzona została we Wrocławiu, w różnym czasie, w różnych okolicznościach, zdarzenia nie miały ze sobą nic wspólnego, ale klamrą spinającą stało się tytułowe kochanie. Miłość, która raz jest dobra a raz zła, trudna i przebiegła, przychodzi z łatwością, ale tak samo też odchodzi. Wydawałoby się, że życie przepełnione miłością, to życie proste, ale czy łatwe?
Nie ma co dywagować. Szkoda, że się skończyło. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, twórcy teatru będą powtarzać odegrane już premiery, żeby sprawdzić warsztat fachowo nazwanych "amaktorów":)
Ja osobiście ślubuję miłość teatrowi, gdyż wziąłem udział w premierze piątej edycji a już jestem zakochany:)
Pod koniec stycznia finał edycji szóstej, dlatego też zachęcam do uważnego śledzenia strony oraz profilu Teatru dla Początkujących. Ważna również kwestia, że wstęp na spektakle jest wolny od wszelkich opłat.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzieje się, oj dzieje!

Kochani to nie jest tak, że u nas nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie! Obecnie przygotowujemy dwa spektakle równolegle, a premiery już tuż tuż! Pierwsza odbędzie się 26, 27 i 28 listopada o 20:00 w CeTA. Poniżej zdjęcia z prób tradycyjnie od NiceStuffStudio:WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!PO PREMIEROWO

Za nami kolejna premiera w TdP! Zmęczeni, ale szczęśliwi, chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania "Półwariatów". Dziękujemy Panu dyrektorowi Robertowi Banasiakowi za to, że możemy tworzyć i współtworzyć w CeTA, prężnie działający ośrodek kultury. Dziękujemy wszystkim pracownikom CaTA, a w szczególności Alicji Musialskiej, koordynatorce artystycznej, która od początku nas bardzo wspiera.Dziękujemy miastu Wrocław za wsparcie finansowe. To już czwarte przedstawienie, które powstało dzięki dofinansowaniu z Urzędu Wydziału Kultury miasta Wrocław.Przede wszystkim dziękujemy naszym amaktorom, którzy kolejny raz udowodnili, że są wspaniali. I szczerze mówiąc co raz trudniej nam pisać "amaktorom" ;)
Podziękowania dla Adama Lubomskiego za oprawę muzyczną i świetlną spektaklu, dla Magdy Prukop za charakteryzację, Rafał Łużny za wszelką pomoc.
I oczywiście dla naszego niezastąpionego dramaturga Michała Występka za świat.

Poniżej zdjęcia NuceStuffS…