Przejdź do głównej zawartości

MAŁGORZATA SZCZERBOWSKA

MAŁGORZATA SZCZERBOWSKA
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Brała udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez: Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Iwonę Olszowską, Roderyga Lange, Afrę Crudo, Zygmunta Molika, Annę Zubrzycką, Grzegorza Brala, Gabriela Gawina, Radosława Nowakowskiego, Marię Sendow, Grahama Dixona. W Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu zrealizowała spektakl oparty na tragedii Eurypidesa „Bachantki” i muzyce etnicznej z rejonów Bułgarii, Serbii, Grecji i Albanii. Przez kilka lat współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu . Na festiwalu „Kontrapunkt” w Szczecinie za rolę Psa-Nadjeżdy, stworzoną w spektaklu „Sytuacje rodzinne” (reż. Marek Fiedor) otrzymała nagrodę aktorską. Od roku 2010 współpracuje z Teatrem BOTO w Sopocie, gdzie we wrześniu 2013 roku, jako aktorka i autorka zrealizowała spektakl „Całoczerwone” ( reż Adam Nalepa). W roku 2015, w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, odbyła się premiera jej monodramu „Sprzedam” ( reż. Szymon Kaczmarek). W latach 2005 – 2014 wykładała w szkole aktorskiej Danuty Owczarek i Doroty Pomykały Art-Play w Katowicach. We Wrocławiu prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego „Wniebogłosy”, Indywidualne Zajęcia Aktorskie oraz absolutnie wyjątkową Grupę Wokalną SOUND CASTLES. Współpracuje także z PWST we Wrocławiu i Michaił Czechow Studio w Londynie. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!NOWY NABÓR!

Przed nami kolejna edycja Teatru dla Początkujących!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w najnowszym przedstawieniu. Harmonogram prób oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce Zapisy. Od dzisiaj 14 lutego czekamy na Wasze zgłoszenia. Zachęcamy do kontaktu z nami. ZAPRASZAMY

TERRORYZM [Premiera już dzisiaj]

TERRORYZM 
O.W. Presniakow


Czy naprawdę żyjemy już w świecie, w którym stojąca samotnie walizka wywołuje lęk? Ile jesteśmy w stanie znieść w imię miłości? Żyjemy po to żeby pracować, czy pracujemy po to aby móc żyć? Co by się stało gdybyśmy raz zrobili to, na co naprawdę mamy ochotę?
Przekład:Agnieszka Lubomira Piotrowska i Jerzy Czech Reżyseria: Rafał Kwietniewski Scenografia: Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska Występują: Agnieszka Baran- Daszkiewicz, Monika Karbowska, Joanna Łużny, Anna Marszałek, Izabela Maciuszek, Hanna Misiak, Joanna Nowicka-Zagrajek, Katarzyna Olbromska, Robert Kaczorowski Jacek Łamasz, Arkadiusz Zagrajek, Amadeusz Zienkiewicz

Zapraszamy na spektakle premierowe: 24,25,26 czerwca, godzina 20:00 Centrum Technologii Audiowizualnych ul. Wystawowa 1                    
BILETY