Przejdź do głównej zawartości

MAŁGORZATA SZCZERBOWSKA

MAŁGORZATA SZCZERBOWSKA
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Brała udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez: Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Iwonę Olszowską, Roderyga Lange, Afrę Crudo, Zygmunta Molika, Annę Zubrzycką, Grzegorza Brala, Gabriela Gawina, Radosława Nowakowskiego, Marię Sendow, Grahama Dixona. W Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu zrealizowała spektakl oparty na tragedii Eurypidesa „Bachantki” i muzyce etnicznej z rejonów Bułgarii, Serbii, Grecji i Albanii. Przez kilka lat współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu . Na festiwalu „Kontrapunkt” w Szczecinie za rolę Psa-Nadjeżdy, stworzoną w spektaklu „Sytuacje rodzinne” (reż. Marek Fiedor) otrzymała nagrodę aktorską. Od roku 2010 współpracuje z Teatrem BOTO w Sopocie, gdzie we wrześniu 2013 roku, jako aktorka i autorka zrealizowała spektakl „Całoczerwone” ( reż Adam Nalepa). W roku 2015, w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, odbyła się premiera jej monodramu „Sprzedam” ( reż. Szymon Kaczmarek). W latach 2005 – 2014 wykładała w szkole aktorskiej Danuty Owczarek i Doroty Pomykały Art-Play w Katowicach. We Wrocławiu prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego „Wniebogłosy”, Indywidualne Zajęcia Aktorskie oraz absolutnie wyjątkową Grupę Wokalną SOUND CASTLES. Współpracuje także z PWST we Wrocławiu i Michaił Czechow Studio w Londynie. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzieje się, oj dzieje!

Kochani to nie jest tak, że u nas nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie! Obecnie przygotowujemy dwa spektakle równolegle, a premiery już tuż tuż! Pierwsza odbędzie się 26, 27 i 28 listopada o 20:00 w CeTA. Poniżej zdjęcia z prób tradycyjnie od NiceStuffStudio:WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!PO PREMIEROWO

Za nami kolejna premiera w TdP! Zmęczeni, ale szczęśliwi, chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania "Półwariatów". Dziękujemy Panu dyrektorowi Robertowi Banasiakowi za to, że możemy tworzyć i współtworzyć w CeTA, prężnie działający ośrodek kultury. Dziękujemy wszystkim pracownikom CaTA, a w szczególności Alicji Musialskiej, koordynatorce artystycznej, która od początku nas bardzo wspiera.Dziękujemy miastu Wrocław za wsparcie finansowe. To już czwarte przedstawienie, które powstało dzięki dofinansowaniu z Urzędu Wydziału Kultury miasta Wrocław.Przede wszystkim dziękujemy naszym amaktorom, którzy kolejny raz udowodnili, że są wspaniali. I szczerze mówiąc co raz trudniej nam pisać "amaktorom" ;)
Podziękowania dla Adama Lubomskiego za oprawę muzyczną i świetlną spektaklu, dla Magdy Prukop za charakteryzację, Rafał Łużny za wszelką pomoc.
I oczywiście dla naszego niezastąpionego dramaturga Michała Występka za świat.

Poniżej zdjęcia NuceStuffS…