Przejdź do głównej zawartości

ANNA KROTOSKA

ANNA KROTOSKA
Przez dwanaście lat szkoliła warsztat w Teatrze Pieśń Kozła. Razem z zespołem jeździła po świecie występując m.in. na Tajwanie, Kubie, Nowym Jorku, Los Angeles, Singapurze oraz Sydney. Wyjazdy owocowały wieloma nagrodami m.in. Scotsman Fringe First, Herald Angel oraz Best International Show w Edynburgu, dwukrotne Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych, nagroda na Mess Festival w Sarajewie. Od 10 lat nie związana na stałe z żadnym zespołem. Współpracuje z wieloma niezależnymi grupami teatralnymi. W efekcie wieloletniej kooperacji z międzynarodową grupą Awake Project zrealizowała w Oxfordzie spektakl Song of Riots (reż. Lucy Maycock) nagrodzony na Stockholm Fringe Festival. W ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. J. Grotowskiego zrealizowała nagrodzony na festiwalu WROSTJA monodram Linatendu (reż. Alexandra Kazazou). Współpracowała również ze szwajcarską grupą teatralną Poe:son. Od niedawna występuje jako perkusistka i aktorka z feministycznym kabaretem punkowym Żelazne Waginy, z którym wydała płytę. Od wielu lat dzieli się zdobytym doświadczeniem. Była wykładowczynią aktorskiego programu magisterskiego Manchester Metropolitan University School of Theatre. Prowadzi warsztaty teatralne z dorosłymi i młodzieżą w kraju i zagranicą. W ostatnich latach skupiła się na doskonaleniu warsztatu filmowego. Ma na swoim koncie m.in. dwie główne role w filmie krótkometrażowym Konstelacje (reż. Aniela Gabryel) nagrodzonym na Festiwalu Młodzi i Film oraz w pełnym metrażu Wieża. Jasny dzień (reż. Jagoda Szelc).  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Kwiecień

15-niedziela 
"Poczekalnia 6.2.0"
godzina 19:00
CeTAWystawowa 1
KUP BILETZ uwagi na ograniczoną ilość miejsc na widowni zachęcamy  do rezerwowania oraz kupowania biletów drogą internetową.

NOWY NABÓR

Przed nami kolejna edycja Teatru dla Początkujących! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w najnowszym przedstawieniu. Harmonogram prób oraz spektakli i wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce Zapisy. Od dzisiaj do 28 stycznia czekamy na Wasze zgłoszenia. Zachęcamy do kontaktu z nami! ZAPRASZAMY

WIEŻA. JASNY DZIEŃ.

Jesteśmy bardo szczęśliwi, że film z naszym udziałem, "Wieża. Jasny dzień", zdobył podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrody za debiut reżyserski, scenariusz oraz nagrodę Onetu "Odkrycie festiwalu" dla Jagody Szelc! Wielkie gratulacje! Jesteśmy wdzięczni Jagodzie za pracę nad tym filmem, naukę i przygodę. W filmie wystąpili związani z Teatrem dla Początkujących: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz jego założyciele Dorota i Rafał Kwietniewscy. Zapraszamy do TdP oraz do kin!