Przejdź do głównej zawartości

ANNA KROTOSKA

ANNA KROTOSKA
Przez dwanaście lat szkoliła warsztat w Teatrze Pieśń Kozła. Razem z zespołem jeździła po świecie występując m.in. na Tajwanie, Kubie, Nowym Jorku, Los Angeles, Singapurze oraz Sydney. Wyjazdy owocowały wieloma nagrodami m.in. Scotsman Fringe First, Herald Angel oraz Best International Show w Edynburgu, dwukrotne Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych, nagroda na Mess Festival w Sarajewie. Od 10 lat nie związana na stałe z żadnym zespołem. Współpracuje z wieloma niezależnymi grupami teatralnymi. W efekcie wieloletniej kooperacji z międzynarodową grupą Awake Project zrealizowała w Oxfordzie spektakl Song of Riots (reż. Lucy Maycock) nagrodzony na Stockholm Fringe Festival. W ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. J. Grotowskiego zrealizowała nagrodzony na festiwalu WROSTJA monodram Linatendu (reż. Alexandra Kazazou). Współpracowała również ze szwajcarską grupą teatralną Poe:son. Od niedawna występuje jako perkusistka i aktorka z feministycznym kabaretem punkowym Żelazne Waginy, z którym wydała płytę. Od wielu lat dzieli się zdobytym doświadczeniem. Była wykładowczynią aktorskiego programu magisterskiego Manchester Metropolitan University School of Theatre. Prowadzi warsztaty teatralne z dorosłymi i młodzieżą w kraju i zagranicą. W ostatnich latach skupiła się na doskonaleniu warsztatu filmowego. Ma na swoim koncie m.in. dwie główne role w filmie krótkometrażowym Konstelacje (reż. Aniela Gabryel) nagrodzonym na Festiwalu Młodzi i Film oraz w pełnym metrażu Wieża. Jasny dzień (reż. Jagoda Szelc).  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Kwiecień

15-niedziela 
"Poczekalnia 6.2.0"
godzina 19:00
CeTAWystawowa 1
KUP BILETZ uwagi na ograniczoną ilość miejsc na widowni zachęcamy  do rezerwowania oraz kupowania biletów drogą internetową.

NOWY NABÓR

Przed nami kolejna edycja Teatru dla Początkujących! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w najnowszym przedstawieniu. Harmonogram prób oraz spektakli i wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce Zapisy. Od dzisiaj do 28 stycznia czekamy na Wasze zgłoszenia. Zachęcamy do kontaktu z nami! ZAPRASZAMY

UWAGA PREMIERA

Emocje jeszcze nie opadły po ostatniej premierze "Drzew..", a tu już kolejna się szykuje.... Tyle jest roboty, że nie ma kiedy ogłosić....  ALE JEST! 

PREMIERA  #METOO
A gdyby było takie miejsce, gdzie każda wyrządzona Ci #krzywda się anuluje... A gdyby było takie miejsce, gdzie każda twoja #trauma zniknie... A gdyby było takie miejsce, z którego wyszedłbyś #nowy... A gdyby było takie miejsce, z którego wyszedłbyś #inny...
A gdyby było takie miejsce, że potem już nie #boli... Poszedłbyś tam?
Zapraszamy do Centrum Technologii Audiowizualnych 26,27,28 maja godzina 20:00
Bilety: 
Najnowsza premiera w Teatrze dla Początkujących powstała na motywach dramatu Jeleny Isajewej „Pierwszy Mężczyzna”. Sztuki napisanej metodą verbatimu, czyli powstałej z wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami na temat ich relacji z mężczyznami. Czy nigdy nie jest za późno, aby zacząć wszystko od nowa?
Zapraszamy do Teatru dla Początkujących na spektakl „#metoo”. więcej nie zdradzamy  A…